30KP43A-TP
Mfr.Part #
30KP43A-TP
Datasheet
30KP43A-TP
Description
TVS DIODE 43VWM 73VC R6
Stock
583
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
73V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V